• среда, 22 мај 2024
Валенсија домаќин на атлетското ЕП 2027 во сала

Валенсија домаќин на атлетското ЕП 2027 во сала

  Рим, 19 април 2024 (МИА) – Шпанскиот град Валенсија е избран за домаќин на Европското...

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

Трајковски го освои 12. место на Светското атлетско првенство во сала

  Глазгов, 2 март 2024 (МИА) – Македонскиот атлетичар Андреас Трајковски се пласираше денеска на 12. мес...

Image

Остани поврзан