• вторник, 25 јуни 2024
Зверев го откажа настапот во Штутгарт

Зверев го откажа настапот во Штутгарт

Штутгарт, 11 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот германски тенисер Александр Зверев, кој во неделата за...

Алкараз влезе во тениската историја по триумфот на Ролан Гарос

Алкараз влезе во тениската историја по триумфот на Ролан Гарос

Париз, 10 јуни 2024 (МИА) - Шпанецот Карлос Алкараз ја освои титулата на Отвореното првенство на Фра...

Прв трофеј за Алкараз на Ролан Гарос

Прв трофеј за Алкараз на Ролан Гарос

Париз, 9 јуни 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз вечерва го победи Германецот Александар...

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) – Полската тенисерка Ига Швјонтек ја победи Италијанката Јасмине Паолини во...

Зверев: Неверојатно сум среќен што конечно стигнав до финалето на Ролан Гарос

Зверев: Неверојатно сум среќен што конечно стигнав до финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) - Германскиот тенисер Александар Зверев е пресреќен поради пласманот во фин...

Зверев противник на Алкараз во финалето на Ролан Гарос

Зверев противник на Алкараз во финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) - Германскиот тенисер Александар Зверев го синоќа го победи Норвежанецот Ка...

Ѓоковиќ сака што поскоро да се врати на тенисот

Ѓоковиќ сака што поскоро да се врати на тенисот

  Париз, 6 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се огласи денеска...

Ѓоковиќ опериран, го пропушта Вимблдон

Ѓоковиќ опериран, го пропушта Вимблдон

  Париз, 5 јуни 2024 (МИА) – Србинот Новак Ѓоковиќ денеска успешно беше опериран откако...

Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос

Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос

Париз, 4 јуни 2024 (МИА) - Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се повлече од Ролан Гарос поради...

Швјонтек и Гауф за местото во финалето на Ролан Гарос

Швјонтек и Гауф за местото во финалето на Ролан Гарос

  Париз, 4 јуни 2024 (МИА) – Трикратната победничка на Ролан Гарос, Полјакињата Ига Швј...

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе можам да играм во четвртфиналето

Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе можам да играм во четвртфиналето

  Париз, 4 мај 2024 (МИА) – Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, кој по уште еден...

Ролан Гарос забрани алкохол на трибините

Ролан Гарос забрани алкохол на трибините

Париз, 30 мај 2024 (МИА) – Организаторите на Ролан Гарос донесоа забрана за пиење алкохол на три...

Гофин: Тенисот почна да наликува на фудбал, наскоро ќе има хулигани на трибините

Гофин: Тенисот почна да наликува на фудбал, наскоро ќе има хулигани на трибините

Париз, 29 мај 2024 (МИА) – Белгискиот тенисер Давид Гофин остро ја критикуваше денеска публиката...

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид му дава поддршка на шпанскиот тенисер Рафаел Надал по негова...

Надал: Голема е веројатноста дека нема да се вратам на Ролан Гарос

Надал: Голема е веројатноста дека нема да се вратам на Ролан Гарос

Париз, 27 мај 2024 (МИА) - Рафаел Надал со години се обидува да се врати на старите патеки на слава,...

Image

Остани поврзан