• вторник, 18 јуни 2024
ПСЖ официјално потпиша договор со руски голман

ПСЖ официјално потпиша договор со руски голман

Париз, 14 јуни 2024 (МИА) - Францускиот шампион Пари Сен Жермен и официјално потпиша петгодишен дого...

Кварацхелија нема да добие дозвола од Наполи за трансфер во ПСЖ

Кварацхелија нема да добие дозвола од Наполи за трансфер во ПСЖ

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Наполи, Квича Кварацхелија, најверојатно нема да го н...

Претседателот на ПСЖ: Нема повеќе ѕвезди, тимот е на првото место

Претседателот на ПСЖ: Нема повеќе ѕвезди, тимот е на првото место

Париз, 6 јуни 2024 (МИА) - Насер Ал-Хелаифи, претседателот на Пари Сен Жермен, истакна дека шампионо...

И вториот резервен голман го напушта ПСЖ

И вториот резервен голман го напушта ПСЖ

  Париз, 5 јуни 2024 (МИА) – Резервниот голман на францускиот фудбалски првак ПСЖ, Алек...

Мбапе: Во ПСЖ ми рекоа дека воопшто нема да играм

Мбапе: Во ПСЖ ми рекоа дека воопшто нема да играм

Мадрид, 4 јуни 2024 (МИА) - Големата француска ѕвезда и капитен на тимот, Килијан Мбапе зборуваше на...

ПСЖ го сака грузискиот репрезентативец: Наполи доби понуда од 100 милиони за Хвича Кварацхелија

ПСЖ го сака грузискиот репрезентативец: Наполи доби понуда од 100 милиони за Хвича Кварацхелија

Неапол, 28 мај 2024 (МИА) - Пари Сен Жермен веќе се подготвува за живот по заминувањето на Килијан М...

Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Енрике најави нови засилувања по заминување на Мбапе

Париз, 26 мај 2024 (МИА) – Пари Сен Жермен планира да донесе пет-шест нови засилувања во летниот...

Мбапе: Заминувам со крената глава

Мбапе: Заминувам со крената глава

Париз, 26 мај 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе изјави дека со крената глава се раз...

Мајката на Мбапе: Веќе знаете кој е следниот клуб на Килијан

Мајката на Мбапе: Веќе знаете кој е следниот клуб на Килијан

Париз, 21 мај 2024 (МИА) - Мајката на фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе одби да каже каде...

Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Првиот човек на Ла Лига го потврди трансферот на Мбапе во Реал

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе од претстојната сезона ќе игра во...

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Мбапе објави емотивен пост по добивањето на титулата најдобар играч во Лига 1

Париз, 14 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе објави емотивна објава на социјалните мре...

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Енрике: Ми беше чест да го тренирам Мбапе

Париз, 13 мај 2024 (МИА) – Тренерот на ПСЖ, Луис Енрике, изјави оти бил почестен да го тренира ф...

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

ПСЖ не планира свеченост во чест на Мбапе на неговиот последен домашен натпревар за клубот

Париз, 12 мај 2024 (МИА) - Раководството на Пари Сен Жермен не планира свечена церемонија за напаѓач...

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Наполи нема да го продаде Кварацхелија и покрај интересот на ПСЖ и клубови од Премиер лигата

Неапол, 11 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да го задржи иг...

Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите на ПСЖ

Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите на ПСЖ

Париз, 11 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе им се обрати на тренерите и навивачите н...

Image

Остани поврзан