• среда, 22 мај 2024
УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвести...

Емери: Ни се оствари сонот да обезбедиме учество во Лигата на шампионите

Емери: Ни се оствари сонот да обезбедиме учество во Лигата на шампионите

Бирмингем, 15 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Астон вила, Унаи Емери, ги сподели своите впечатоци од пл...

Варан го напушта Манчестер јунајтед

Варан го напушта Манчестер јунајтед

Манчестер, 14 мај 2024 (МИА) – Централниот дефанзивец Рафаел Варан летово ќе го напушти Манчесте...

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

  Нион, 13 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) одлучи денеска 44-го...

Алегри ја напушта клупата на Јувентус

Алегри ја напушта клупата на Јувентус

  Рим, 13 мај 2024 (МИА) – Стратегот на Јувентус, Масимилијано Алегри, ќе ја напушти тр...

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Нион, 10 мај 2024 (МИА) – Италија и Германија обезбедија дополнително место во Лигата на шампион...

Реал и Борусија ќе добијат по 25.000 влезници за финалето на Вембли

Реал и Борусија ќе добијат по 25.000 влезници за финалето на Вембли

  Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Финалистите во Лигата на шампионите, Реал Мадрид и Борусиј...

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

Реал против Борусија за трофејот во Лигата на шампиони

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти во Лигата...

Реал и Баерн вечерва одлучуваат за вториот финалист во ЛШ.

Реал и Баерн вечерва одлучуваат за вториот финалист во ЛШ.

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Противникот на Борусија Дортмунд во финалето на Лигата на...

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

  Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на...

Тиаго Силва се враќа во Флуминенсе

Тиаго Силва се враќа во Флуминенсе

Рио де Женеиро, 7 мај 2024 година (МИА) – Бразилскиот фудбалер Тиаго Силва ќе се врати во Флуминенсе...

ЛШ: ПСЖ ја пречекува Борусија и се надева на второ финале

ЛШ: ПСЖ ја пречекува Борусија и се надева на второ финале

Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите (ЛШ) меѓу Пари Сен Же...

Пет екипи од Германија ќе играат во следната сезона од Лигата на шампионите

Пет екипи од Германија ќе играат во следната сезона од Лигата на шампионите

Дортмунд, 2 мај 2024 (МИА) - Пет екипи од германскиот шампионат ќе учествуваат во групната фаза од ф...

Терзиќ: Можевме да победиме со поголема разлика

Терзиќ: Можевме да победиме со поголема разлика

Дортмунд, 2 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Борусија Дортмунд, Един Терзиќ е задоволен од победата над...

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Борусија го победи ПСЖ во првиот натпревар во полуфиналето на Лигата на шампионите

Дортмунд, 1 мај 2024 (МИА) - Борусија Дортмунд вечерва го совлада Пари Сен-Жермен со 1:0 на домашен...

Image

Остани поврзан