• недела, 16 јуни 2024
ЕВРО2024: Шпанија убедлива против Хрватска, Јамал испиша историја

ЕВРО2024: Шпанија убедлива против Хрватска, Јамал испиша историја

  Берлин, 15 јуни 2024 (МИА) – Шпанија со победа го почна настапот на Европското фудбал...

Меси ќе ја заврши кариерата во Интер Мајами

Меси ќе ја заврши кариерата во Интер Мајами

  Мајами, 12 јуни 2024 (МИА) – Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси (36) најави денеска д...

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе има...

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави денеска оти са...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

Гвардиола: Вратата за враќање во Барселона е целосно затворена

Гвардиола: Вратата за враќање во Барселона е целосно затворена

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека вратата да се...

Ричардсон МВП во финалето на ракометната Лига на шампиони

Ричардсон МВП во финалето на ракометната Лига на шампиони

Келн, 9 јуни 2024 (МИА) – Барселона вечерва стана европски шампион во ракомет, откако го победи Албо...

Мерино трансфер цел на Барселона

Мерино трансфер цел на Барселона

Барселона, 6 јуни 2024 (МИА) – Шпанскиот играч за врска Микел Мерино е трансфер цел на каталонск...

Баерн и Барселона остварија контакт со агентот на Бруно Фернандеш

Баерн и Барселона остварија контакт со агентот на Бруно Фернандеш

Манчестер, 2 јуни 2024 (МИА) - Баерн Минхен не се откажува од идејата да го привлече офанзивниот игр...

Голем проблем за Барселона и Флик

Голем проблем за Барселона и Флик

Барселона, 31 мај 2024 (МИА) - Каталонскиот гигант Барселона ги договори условите со Ханзи Флик, кој...

Пике под истрага за корупција

Пике под истрага за корупција

  Мадрид, 31 мај 2024 (МИА) – Шпанското правосудство објави синоќа дека поранешниот фуд...

Флик официјално нов тренер на Барселона

Флик официјално нов тренер на Барселона

  Барселона, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот германски фудбалски селектор Ханси Флик е...

Романо: Флик потпиша договор со Барселона

Романо: Флик потпиша договор со Барселона

Барселона, 29 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак Ханси Флик потпиша договор со Барселон...

Флик ќе потпише две годишен договор со Барселона

Флик ќе потпише две годишен договор со Барселона

Барселона, 28 мај 2024 (МИА) - Ханзи Флик веќе е во луксузен хотел во Барселона и се чини дека утре...

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Барселона, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото зами...

Image

Остани поврзан