• недела, 07 јули 2024

Цистерна се извртела на автопатот Градско - Велес, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Цистерна се извртела на автопатот Градско - Велес, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - На автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“, попладнево во 16 часот, се случила сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, соопшти АМСМ.

Поради сообраќајката, сообраќајот е пренасочен и ќе се одвива по стариот пат, посочуваат од АМСМ. вг/мд/

Фото: МИА Архива

 

 

 

 

 

Остани поврзан