• понеделник, 18 септември 2023

Хумелс би можел да се пензионира на крајот на сезоната

Хумелс би можел да се пензионира на крајот на сезоната

Дортмунд, 18 септември 2023 (МИА) - Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, размислува за пензионирање на крајот на сезоната, пишува „Билд“.

 

Договорот на 34-годишниот Германец со Борусија истекува следното лето. Луѓето околу дефанзивецот известуваат дека тој може да го напушти фудбалот по завршувањето на договорот.

 

Хумелс игра за Борусија од 2019 година. Претходно играше за Дортмунд од 2008 до 2016 година. Покрај тоа, тој играше и за Баерн Минхен.

 

Оваа сезона Хумелс одигра четири натпревари на кои постигна два гола. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан