• петок, 23 февруари 2024

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Се запали возило во трговскиот центар Ист Гејт Мол, пожарот изгаснат

Скопје, 25 ноември 2023 (МИА) - Трговскиот центар Ист Гејт Мол денеска беше евакуиран, откако претходно се вклучиле противпожарните аларми.

Од МВР за МИА информрираат дека станува збор за запалено возило „рено лагуна“ во подземниот паркинг на трговскиот и дека пожарот е изгаснат од страна на обезбедувањето.свс/дма/

Фото: МИА архива

Остани поврзан