• недела, 03 март 2024

Пукање во кампус на Универзитетот Невада во Лос Анџелес, има повредени

Пукање во кампус на Универзитетот Невада во Лос Анџелес, има повредени

Лас Вегас, 6 декември 2023 (МИА) - Во кампусот на Универзитетот Невада во Лас Вегас денеска било регистрирано пукање и има повредени, соопшти локалната полиција.

Полицијата не соопштува во каква состојба се повредените, но апелира да се избегнува избегнуваат просторот околу кампусот. зш/

Остани поврзан