• сабота, 09 декември 2023

Приведено лице од радовишко, предизвикало пожар кај „Раклишки чаири“

Приведено лице од радовишко, предизвикало пожар кај „Раклишки чаири“

Скопје, 21 септември 2023 ( МИА) - Во полициската станица Радовиш денеска е приведен Ф.Б.(70) кој се сомничи дека го предизвикал пожарот на местото викано „Раклишки чаири“. 

Пожарот беше предизвикан во вторникот при што беше опожарена сува трева и дрва. 

Како што соопшти МВР, лицето го признало делото и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. љм/бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан