• среда, 12 јуни 2024

Поради поставување водоводен приклучок без вода неколку улици во Козле

Поради поставување водоводен приклучок без вода неколку улици во Козле

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Поради водоводен приклучок од ф 80мм на ул. „Милан Марковиќ бр. 7 без вода денеска ќе бидат корисниците од оваа и од улиците „Милан Марковиќ“, „Копачка“, „Пијанец“, „Крчин“, како и дел од улиците „Козле“ и „Леринска“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување на интервенцијата. сст/вг/

фото МИА архива

Остани поврзан