• среда, 19 јуни 2024

Пожар избувна во Версајската палата

Пожар избувна во Версајската палата

Париз, 11 јуни 2024 (МИА) - Пожар избувна во палатата во Версај, Франција, поради што луѓето беа евакуирани од местото, пренесоа британските медиуми.

Ситуацијата е под контрола, се вели во официјалното соопштение. мс/

фото: ЕПА

Остани поврзан