• понеделник, 20 мај 2024

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани

Нормализиран сообраќајот на патот Штип - Кочани

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Од 18:35 часот, сообраќајот на патниот правец Штип-Кочани е нормализиран, соопштија од АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец од 17.15 часот беше затворен за сообраќај, откако  во 14.25 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија две лица. цр/

Фото: МИА архива

Остани поврзан