• среда, 04 октомври 2023

Нормализиран сообраќајот на патот Градско - Прилеп

Нормализиран сообраќајот на патот Градско - Прилеп

Скопје, 7 јуни 2023 (МИА) - Нормализиран е сообраќајот на патот Градско - Прилеп, информираа од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. цр/дма/

Фото: МИА

Остани поврзан