• петок, 14 јуни 2024

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-с.Маково

Нормализиран сообраќајот на патот Битола-с.Маково

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Битола-с.Маково денеска, во 12 часот, е нормализиран, информираат од АМСМ.

Регионалниот пат кон РЕК Битола беше блокиран во двата правца од 10:00 часот поради јавен собир. ир/лв

 

Фото: МИА архива

Остани поврзан