• среда, 10 јули 2024

Од денеска времен сообраќаен режим на патот Понов мост - Богданци

Од денеска времен сообраќаен режим на патот Понов мост -  Богданци

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Од денеска на делницата од Понов мост до влезот во Богданци ќе има времен режим на сообраќај, информира АМСМ.

Времениот сообраќаен режим е поради проширување на делницата. дма/бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан