• четврток, 23 мај 2024

Бојмацалиев во работна посета на СВР Штип и ОВР Свети Николе

Бојмацалиев во работна посета на СВР Штип и ОВР Свети Николе

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денеска ќе оствари работна посета на СВР Штип и ОВР Свети Николе.

Како што информира МВР, Бојмацалиев ќе има средби со раководствата на овие две организациски единици. мч/вг/

фото: МИА архива

Остани поврзан