• понеделник, 20 мај 2024

Бојмацалиев во посета на РЦ за ГР Југ во Кавадарци

Бојмацалиев во посета на РЦ за ГР Југ во Кавадарци

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев со дел од раководството на МВР денеска ќе оствари работна посета на Регионалниот центар за гранични работи Југ во Кавадарци.

Посетата, како што соопшти МВР, е по повод одбележување една година од почетокот на мисијата на ФРОНТЕКС во Република Северна Македонија. дма/хс/

Фото:МИА архива

Остани поврзан