• понеделник, 15 април 2024

Клименко: Тројца загинати и четворица ранети во руски напад во Сумската област

Клименко: Тројца загинати и четворица ранети во руски напад во Сумската област

Киев, 9 февруари 2024 (МИА) – Три лица загинаа во руски напад врз Сумската област, во североисточна Украина, соопшти украинскиот министер за внатрешни работи Игор Клименко.

Тој на Телеграм информира и дека има четворица ранети.

Жртвите се наоѓале во земјоделско претпријатие кое било погодено во нападот. јт/

Фото: Телеграм скриншот

Остани поврзан