• сабота, 13 април 2024

ИЗБОРИ 2024 / Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски 

ИЗБОРИ 2024 / Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски 

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Во рекордно време, за неполни пет часа, собрани се 10 000 граѓански потписи за поддршка на кандидатурата за втор мандат на претседателот на државата Стево Пендаровски.

- Собирањето на потписите започна денеска, 3 март во 08.00 часот, на територијата на целата држава и за неполни пет часа се собрани 10 000 потписи од граѓаните кои се потребни за поддршка на кандидатурата за претседател, соопштија од кабинетот на Пендаровски.

Во соопштението се посочува дека продолжува собирањето потписи и во наредните часови и денови. цр/хс/

Фото: МИА архива

Остани поврзан