• четврток, 11 април 2024

Кривична пријава против двајца скопјани за „убиство во обид“

Кривична пријава против двајца скопјани за „убиство во обид“

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Поднесена е кривична пријава од страна на СВР Скопје, против двајца скопјани, Н.С., на возраст од 32 години и М.И., на возраст од 52 години, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи.

- На 02.08.2023, М.И. со нож му нанел убодна рана на И.С., на возраст од 28 години, по што Н.С. со огнено оружје пукал кон второпријавениот и кон малолетник и им нанел прострелни рани, се појаснува во соопштението. бд/ев/

Фото: МИА архива

Остани поврзан