• вторник, 16 април 2024

Дибала достапен за 12 милиони евра на странски клубови до 31 јули, Рома сака да го продолжи договорот

Дибала достапен за 12 милиони евра на странски клубови до 31 јули, Рома сака да го продолжи договорот

Рим, 28 февруари 2024 (МИА) - Странските клубови можат да го купат Пауло Дибала за само 12 милиони евра до 31 јули.

Ова се условите за обештетувањето предвидено во договорот на 30-годишниот напаѓач со Рома, пренесува инсајдерот Николо Шира.

Договорот на Аргентинецот е до јуни 2025 година, а Римјаните сакаат да си ја отстранат неповолната клаузула за отштета и се подготвени да го продолжат договорот со Дибала.

На 18 натпревари од актуелната сезона во Серија А, Дибалат има 11 голови и шест асистенции. зс/

Фото: ЕПА

Остани поврзан