• вторник, 09 април 2024

Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Во прекин сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Во прекин е сообраќајот Градско-Прилеп кај Плетвар во двата правци, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Прекинот, како што информираат оттаму, е поради сообраќајна несреќа. цр/бак/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан