• понеделник, 24 јуни 2024

Во Кичево приведен криминалец баран со потерница

Во Кичево приведен криминалец баран со потерница

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Во Кичево вчера во 12.30 часот полициски службеници од ОВР Кичево го привеле П.Ј.(43) од Кичево, кој бил баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна од 15 месеци за сторени повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“.

Од МВР денеска соопштија дека П.Ј. е предаден за издржување на затворската казна во Казнено поправната установа „Затвор Идризово“. цр/

Фото: МИА архива

 

Остани поврзан