• сабота, 09 декември 2023

Без вода корисниците од населба Ќерамидница

Без вода корисниците од населба Ќерамидница

Скопје, 29 септември 2023 ( МИА) - Поради уличен дефект на улицата „520 бб“, во близина на пешачкиот мост денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од населба Ќерамидница.

Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација - Скопје, водоснабдувањето е прекинато од 09:15 часот до завршување со санација на
дефектот. љм/цр

Фото: МИА архива

Остани поврзан