• вторник, 16 април 2024

Бајден уверува дека банкарскиот систем е стабилен

Бајден уверува дека банкарскиот систем е стабилен

Вашингтон, 25 март 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека банкарскиот систем на неговата земја е стабилен и дека не гледа финансиски институции кои се во опасност од крахирање.

Американскиот претседател, кој е во посета на Отава, сепак призна дека ќе треба малку време да се смират работите. Вознемиреноста за финансискиот систем веќе неколку дена ги тресе светските финансиски пазари. ссм/

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан