• среда, 24 јули 2024
Стив Кер: Не можеме да го замениме Дурент

Стив Кер: Не можеме да го замениме Дурент

Париз, 24 јули 2024 (МИА) - Селекторот на кошаркарската репрезентација на САД, Стив Кер, го очекува...

Општина Кочани потпиша партнерски договор со градот Лајонс во Илиноис, САД

Општина Кочани потпиша партнерски договор со градот Лајонс во Илиноис, САД

Кочани, 24 јули 2024 (МИА) – Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов и Кристофер Гети, градоначални...

КФСМ: Перо Антиќ не бара работа, останува посветен на македонската кошарка

КФСМ: Перо Антиќ не бара работа, останува посветен на македонската кошарка

  Скопје, 23 јули 2024 (МИА) – Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) демантираше д...

Муцунски на средби со претставници на американските компании „Рамбл

Муцунски на средби со претставници на американските компании „Рамбл", „Кантор Фицџералд" и „Трамп“ корпорација за медиуми и технологија

Скопје, 23 јули 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи и надворешна трговија, Тимчо Муцунски в...

САД, ОАЕ и Израел во Абу Даби разговараа за планот за повоена Газа, изјавија израелски претставници за сајтот Аксиос

САД, ОАЕ и Израел во Абу Даби разговараа за планот за повоена Газа, изјавија израелски претставници за сајтот Аксиос

Абу Даби, 23 јули 2024 (МИА) - Израел и Обединетите Арапски Емирати одржаа состанок во Абу Даби мина...

Моментно најпознатата руска измамничка и во домашен притвор заработува стотици илјади долари

Моментно најпознатата руска измамничка и во домашен притвор заработува стотици илјади долари

Њујорк, 23 јyли 2024 (МИА) - Ана Сорокин, измамничката позната и како Ана Делви, продолжува да го пр...

Кер: Ја подигаме формата, можеме да бидеме подобри

Кер: Ја подигаме формата, можеме да бидеме подобри

Лондон, 23 јули 2024 (МИА) - Селекторот на американската кошаркарска  репрезентација Стив Кер ј...

Две анкети покажаа дека Трамп ќе ја победи Харис на изборите

Две анкети покажаа дека Трамп ќе ја победи Харис на изборите

Вашингтон, 23 јули 2024 (МИА) - Две политички анкети спроведени откако претседателот на САД, Џо Бајд...

Леброн со 20 поени ги предводеше САД до победа над Германија

Леброн со 20 поени ги предводеше САД до победа над Германија

Лондон, 23 јули 2024 (МИА) - Во пријателски натпревар пред почетокот на Олимписките игри, кошаркарит...

Харис веќе ја обезбеди поддршката од потребниот број делегати за да стане кандидат на Демократската партија за претседател

Харис веќе ја обезбеди поддршката од потребниот број делегати за да стане кандидат на Демократската партија за претседател

Вашингтон, 23 јули 2024 (МИА) - Американската потпретседателка Камала Харис обезбеди поддршка од мно...

Харис собра повеќе од 81 милион долари за еден ден за претседателската кампања

Харис собра повеќе од 81 милион долари за еден ден за претседателската кампања

Вашингтон, 23 јули 2024 (МИА) - Американската потпретседателка Камала Харис собори рекорди во собира...

Политико: Нетанјаху побара средба со Трамп за да обезбеди поддршка за војната во Газа

Политико: Нетанјаху побара средба со Трамп за да обезбеди поддршка за војната во Газа

Ерусалим, 23 јули 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху побарал средба со поранешниот...

ОИ: Леброн Џејмс американски знаменосец

ОИ: Леброн Џејмс американски знаменосец

Њујорк, 22 јули 2024 (МИА) – Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, 39-годишниот Леброн Џ...

Стејт департмент: Александар Касаноф е новиот претставник на САД за Западен Балкан

Стејт департмент: Александар Касаноф е новиот претставник на САД за Западен Балкан

Вашингтон, 22 јули 2024 (МИА) - Александар Касаноф е избран за заменик помошник секретар за Западен...

Дел од светските весници за одлуката на Бајден да се повлече од трката за реизбор во Белата куќа

Дел од светските весници за одлуката на Бајден да се повлече од трката за реизбор во Белата куќа

Вашингтон, 21 јули 2024 (МИА) - Бајден ја донел оваа одлука дури по долга дискусија со двајца негови...

Image

Остани поврзан