• e mërkurë, 10 korrik 2024

Mot me diell dhe i ngrohtë, temperaturat deri 36 gradë

Mot me diell dhe i ngrohtë, temperaturat deri 36 gradë

Shkup, 17 qershor 2024 (MIA) - Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla  deri në mesatare. Pasdite, kryesisht në zonat malore do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri 18, maksimalja do të arrijë nga 29 deri 36 gradë, ndërsa UV indeksi do të jetë tetë, njoftojnë nga DPHM-ja. 

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri më 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 35 gradë. 

 "Nga mesi i javës së ardhshme zona jonë do të bjerë nën ndikimin e një vale të re të të nxehtit dhe moti do të jetë stabil dhe shumë i ngrohtë", njofton DPHM-ja. qa

 

 

QËNDRONI TË LIDHUR