• e premte, 19 korrik 2024

Dy të vdekur dhe disa të lënduar nga shpërthimi i një bombe në Cetinje

Dy të vdekur dhe disa të lënduar nga shpërthimi i një bombe në Cetinje

 Cetinje, 20 qershor 2024 (MIA) - Dy persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar mëngjesin e sotëm në Cetinje pranë Qendrës Sportive është aktivizuar një mjet shpërthyes, njofton "Vijesti" duke u thirrur në burime në Drejtorinë e Policisë.

 Një person ka humbur jetën në vendin e sulmit. Sipas një burimi nga kreu i Drejtorisë së Policisë, personi i dytë më vonë u është nënshtruar plagëve. Sipas medias edhe të dy viktimat kanë qenë anëtarë të një  grupi kriminal.   

 

QËNDRONI TË LIDHUR