• четврток, 30 мај 2024
Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул, 30 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Ливерпул Конор Бредли може да потпише нов договор....

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Рим, 29 мај 2024 (МИА) - Централниот играч за врска на Аталанта, Едерсон, може да ја продолжи кариер...

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Ливерпул, 29 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп не можеше да ги задржи солзите на ср...

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Ливерпул, 24 мај 2024 (МИА) - Помошникот на Јирген Клоп во Ливерпул, Пеп Линдерс, даде интересно при...

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Арне Слот ќе добива половина од платата што Јирген Клоп ја добиваше во...

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах се обрати до тренерот, Јирген Кло...

Ливерпул и официјално го објави назначувањето на Арне Слот за замена на Клоп

Ливерпул и официјално го објави назначувањето на Арне Слот за замена на Клоп

Ливерпул, 20 мај 2024 (МИА) - Ливерпул и официјално го назначи Арне Слот за нов тренер на тимот, соо...

Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Холандскиот стручњак Арне Слот потврди дека ќе биде следниот менаџер н...

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Веќе е познато дека легендарниот германски тренер Јирген Клоп на крајо...

Ливерпул се раздели со Матип и Алкантара

Ливерпул се раздели со Матип и Алкантара

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Жоел Матип и Тиаго Алкантара го напуштаат Ливерпул на крајот од актуел...

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Барселона, 16 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Луис Дијаз може да ја продолжи кариерата во Ла...

Александер – Арнолд на радарот на Реал

Александер – Арнолд на радарот на Реал

Мадрид, 13 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Ливерпул, Трент Алекс...

Ливерпул подготвен да се раздели со Нуњез за 85 милиони евра

Ливерпул подготвен да се раздели со Нуњез за 85 милиони евра

  Мадрид, 10 мај 2024 (МИА) – Уругвајскиот фудбалски репрезентативец Дарвин Нуњез би мо...

Ван Дајк цел на голем број врвни клубови

Ван Дајк цел на голем број врвни клубови

Ливерпул, 7 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк би можел да го напушти тимот...

Клоп: Ливерпул ќе продолжи да се развива и откако ќе си заминам

Клоп: Ливерпул ќе продолжи да се развива и откако ќе си заминам

Ливерпул, 5 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази уверување дека тимот ќе продо...

Image

Остани поврзан