• четврток, 30 мај 2024
Флик официјално нов тренер на Барселона

Флик официјално нов тренер на Барселона

  Барселона, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот германски фудбалски селектор Ханси Флик е...

Романо: Флик потпиша договор со Барселона

Романо: Флик потпиша договор со Барселона

Барселона, 29 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак Ханси Флик потпиша договор со Барселон...

Флик ќе потпише две годишен договор со Барселона

Флик ќе потпише две годишен договор со Барселона

Барселона, 28 мај 2024 (МИА) - Ханзи Флик веќе е во луксузен хотел во Барселона и се чини дека утре...

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Барселона, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото зами...

Фудбалерките на Барселона ја освоија Лигата на шампиони

Фудбалерките на Барселона ја освоија Лигата на шампиони

  Билбао, 26 мај 2024 (МИА) – Барселона го победи Олимпик Лион со 2:0 и втора година по...

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Барселона, 25 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона Чави Ернандез, кој ќе се раздели со тимот п...

Чави: Никогаш не е лесно да го напуштиш клубот на својот живот

Чави: Никогаш не е лесно да го напуштиш клубот на својот живот

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Чави Ернандез се прости од Барселона откако стана јасно дека тој пове...

Барселона го отпушти Чави

Барселона го отпушти Чави

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави Ернандез доби отказ, соопштија Каталонците...

Барселона во понеделник ќе ја објави замената на Чави со Ханзи Флик

Барселона во понеделник ќе ја објави замената на Чави со Ханзи Флик

Барселона, 24 мај 2024 (МИА) - Раководството на Барселона ќе го објави Ханзи Флик за нов тренер на к...

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Барселона, 23 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак, Ханс Дитер Флик може да ја предводи Б...

Левандовски потврди: Фокусиран сум на Барселона и следната сезона

Левандовски потврди: Фокусиран сум на Барселона и следната сезона

Барселона, 22 мај 2024 (МИА) - Фудбалерот на Барселона и полски репрезентативец Роберт Левандовски д...

Флик на средба со спортскиот директор на Барселона во Лондон

Флик на средба со спортскиот директор на Барселона во Лондон

Барселона, 22 мај 2024 (МИА) - Ханзи Флик и неговиот агент Пини Захави денеска ќе се сретнат со спор...

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Барселона, 20 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави останува во темнина за неговата иднина во...

Чави: Второто место на Барселона беше наша минимална задача, можеме да се натпреваруваме за уште еден трофеј следната сезона

Чави: Второто место на Барселона беше наша минимална задача, можеме да се натпреваруваме за уште еден трофеј следната сезона

Барселона, 20 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона, Чави истакна дека неговиот тим ја исполнил нај...

Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Барселона, 19 мај 2024 (МИА) - Раководството на Барселона утре ќе одлучи за иднината на тренерот на...

Image

Остани поврзан