• недела, 14 јули 2024
Реал заработи 800 илјади евра на првиот ден од продажбата на дресови на Мбапе

Реал заработи 800 илјади евра на првиот ден од продажбата на дресови на Мбапе

Мадрид, 13 јули 2024 (МИА) - Реал Мадрид продаде седум илјади дресови со името на Килијан Мбапе на п...

Реал подготвува досега невидено шоу за промоцијата на Мбапе

Реал подготвува досега невидено шоу за промоцијата на Мбапе

Мадрид, 4 јули 2024 (МИА) - Само неколку дена по завршувањето на Европското фудбалско првенство 2024...

Фудбалерите на Реал и Сити најмногу се истакнуваат на ЕП 2024

Фудбалерите на Реал и Сити најмногу се истакнуваат на ЕП 2024

Берлин, 3 јули 2024 (МИА) - Фудбалерите на последните два европски клупски шампиони, Манчестер Сити...

Хезоња уште пет години во Реал Мадрид

Хезоња уште пет години во Реал Мадрид

Мадрид, 2 јули 2024 (МИА) – Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Марио Хезоња го продолжи дого...

Реал објави за заминувањето на капитенот Начо

Реал објави за заминувањето на капитенот Начо

Мадрид, 25 јуни 2024 (МИА) - Дефанзивецот и капитен на Реал, Начо Фернандез го напушти тимот, пренес...

Во Реал не се загрижени за скршеницата на Мбапе, клубот смета на него во Суперкупот на УЕФА

Во Реал не се загрижени за скршеницата на Мбапе, клубот смета на него во Суперкупот на УЕФА

Мадрид, 23 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид не е загрижен за скршениот нос на Килијан Мбапе. Според „As...

Модриќ ќе стане капитен на Реал по заминувањето на Начо

Модриќ ќе стане капитен на Реал по заминувањето на Начо

Мадрид, 23 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ ќе стане нов капитен на Реал по...

Хезоња го продолжи договорот со Реал

Хезоња го продолжи договорот со Реал

Мадрид, 20 јуни 2024 МИА) – Кошаркарот на Реал Мадрид, Марио Хезоња го продолжи договорот со шпа...

Мбапе подготвен да игра на која било позиција во Реал

Мбапе подготвен да игра на која било позиција во Реал

Дизелдорф, 17 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на француската репрезентација и Реал, Килијан Мбапе е подг...

Капитенот на Реал оди во Саудиска Арабија за 20 милиони долари

Капитенот на Реал оди во Саудиска Арабија за 20 милиони долари

Ријад, 14 јуни 2024 (МИА) - Начо Фернандез, капитенот на Реал, неодамна пред финалето на Лигата на ш...

Хезоња сака да остане во Реал

Хезоња сака да остане во Реал

Мадрид, 13 јуни 2024 (МИА) – Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Марио Хезоња најави оти сака...

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

  Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Ка...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

Раководството на Баерн со критики за трансферот на Мбапе во Реал

Раководството на Баерн со критики за трансферот на Мбапе во Реал

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) - Спортскиот директор на Баерн Минхен, Макс Еберле реагираше негативно на...

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Мадрид, 10 јни 2024 (МИА) - Реал Мадрид нема да учествува на Светското клупско првенство под покрови...

Image

Остани поврзан