• недела, 19 мај 2024
Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид се пласираа во финалето на Купот на Македонија,...

Градскиот мешан хор „Вардар“ освои златен медал на Меѓународниот хорски фестивал „Мајски музички свечености“ во Бијељина

Градскиот мешан хор „Вардар“ освои златен медал на Меѓународниот хорски фестивал „Мајски музички свечености“ во Бијељина

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Градскиот мешан хор „Вардар“ од Скопје се закити со златен медал на 23-т...

Георгиевски потпиша нов договор со Вардар

Георгиевски потпиша нов договор со Вардар

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Македонскиот ракометар Гоце Георгиевски постигна договор со Вардар за про...

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Велес, 2 мај 2024 (МИА) -  Во реката Вардар во близина на место викано „Јаниташ“ во Велес, поли...

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

  Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Бранителот на титулата и актуелен лидер Струга загуби н...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен...

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, до...

РК Вардар од следната сезона ќе носи опрема на Кемпа

РК Вардар од следната сезона ќе носи опрема на Кемпа

Скопје, 9 април 2024 (МИА) – Двократниот европски шампион Вардар и германската компанија за спортска...

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Вардар минимално со 1:0 славеше над шампионот Струга в...

Еуро Никел поуспешен од Вардар во последниот натпревар од основниот дел на сезоната во кошаркарското првенство

Еуро Никел поуспешен од Вардар во последниот натпревар од основниот дел на сезоната во кошаркарското првенство

Скопје, 31 март 2024 (МИА) – Екипите на Вардар и Еуро Никел 2005 вечерва го одиграа последниот натпр...

Шкупи убедлив против Вардар, Тиквеш и Силекс ремизираа

Шкупи убедлив против Вардар, Тиквеш и Силекс ремизираа

Скопје, 30 март 2024 (МИА) – Победа за Шкупи против Вардар и нерешено на дуелот во Кавадарци е епило...

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

ПМФЛ: Вардар и Шкендија ремизираа во дербито на колото

Скопје, 16 март 2024 (МИА) - Дуелот меѓу Вардар и Шкендија од 24. коло од Првата македонска фудбалск...

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид го претрпе вториот пораз во н...

ПМФЛ: Вардар го совлада Работнички во скопското дерби, Струга нов лидер

ПМФЛ: Вардар го совлада Работнички во скопското дерби, Струга нов лидер

  Скопје, 6 март 2024 (МИА) – Вардар го совлада попладнево Работнички во еден од шесте...

Image

Остани поврзан