• вторник, 18 јуни 2024
Убиена жена во Пеќ, втор случај на фемицид во Косово за пет дена

Убиена жена во Пеќ, втор случај на фемицид во Косово за пет дена

Приштина, 16 април 2024 (МИА) – Женско лице е убиено утрово во градот Пеќ во Косово, а осомничен за...

Во напад во централен Израел убиена 84-годишна жена

Во напад во централен Израел убиена 84-годишна жена

Ерусалим, 21 септември 2022 (МИА) - Една 84-годишна жена е убиена во напад што се случи вчера во Холон,...

Индиските трупи преку границата убиле жена во пакистанскиот дел на Кашмир

Индиските трупи преку границата убиле жена во пакистанскиот дел на Кашмир

Исламабад, 10 мај 2020 (МИА) -

Image

Остани поврзан