• среда, 22 мај 2024
За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

За прв пат во историјата Јувентус не загуби натпревар од Серија А, во кој заостануваше со три гола

Болоња, 21 мај 2024 (МИА) - Јувентус синоќа ремизираше на гостувањето кај Болоња во натпреварот од 3...

Сасуоло испадна од Серија А по 11 сезони во првата лига

Сасуоло испадна од Серија А по 11 сезони во првата лига

Рим, 19 мај 2024 (МИА) - Сасуоло испадна од италијанската Серија А. Денес  тимот загуби на дома...

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Торино, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на тимот на Јувентус до 21 година, Паоло Монтеро ќе го предводи...

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Жиру потврди дека ја продолжува кариерата во САД

Милано, 13 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Милан, Оливие Жиру објави денеска дека го напушта клубо...

Алегри ја напушта клупата на Јувентус

Алегри ја напушта клупата на Јувентус

  Рим, 13 мај 2024 (МИА) – Стратегот на Јувентус, Масимилијано Алегри, ќе ја напушти тр...

Комо под водство на Фабрегас се пласира во Серија А

Комо под водство на Фабрегас се пласира во Серија А

Комо, 11 мај 2024 (МИА) – Тимот на Комо одигра нерешено 1:1 синоќа со Козенца во натпревар од 38. ко...

Барела ќе остане во Интер за рекордна сума

Барела ќе остане во Интер за рекордна сума

Рим, 10 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот репрезентативец Николо Барела се согласил да го обнови до...

Лопетеги го менува Пиоли во Милан

Лопетеги го менува Пиоли во Милан

  Милано, 27 април 20204 (МИА) – Шпанскиот фудбалски стратег Јулен Лопетеги би можел да...

Конте седнува на клупата на Наполи

Конте седнува на клупата на Наполи

  Рим, 27 април 20204 (МИА) – Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Ита...

Пиоли за можната разделба со Милан: Почекајте го крајот на сезоната

Пиоли за можната разделба со Милан: Почекајте го крајот на сезоната

Милано, 19 април 2024 (МИА) - Милан ја заврши својата серија во Лига Европа кога беше исфрлен од Ром...

Ндика ја напушти болницата „без срцева патологија“

Ндика ја напушти болницата „без срцева патологија“

  Удине, 15 април 2-24 (МИА) – Дефанзивецот на Рома, Еван Ндика (24), кој колабираше на...

Алегри: Серија А можеби е инфериорна во однос на другите лиги, но минатата сезона Рома, Интер и Фиорентина стигнаа до финалето на европските купови, мора да бидеме оптимисти

Алегри: Серија А можеби е инфериорна во однос на другите лиги, но минатата сезона Рома, Интер и Фиорентина стигнаа до финалето на европските купови, м...

Рим, 13 април 2024 (МИА) – Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри зборуваше за настапот на клубов...

Скудетото му носи нов договор на Инзаги

Скудетото му носи нов договор на Инзаги

Милано, 29 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги наскоро би требало да потпише нов договор со клубот, пр...

Интер ќе му понуди нов двегодишен договор на Инзаги

Интер ќе му понуди нов двегодишен договор на Инзаги

  Милано, 28.03.2024 (МИА) – Раководството на актуелниот лидер во италијанското фудбалс...

Интер раскинува со Ачерби ако биде прогласен виновен за расизам

Интер раскинува со Ачерби ако биде прогласен виновен за расизам

  Рим, 23 март 2024 (МИА) – Лидерот во италијанското фудбалско првенство Интер ќе го ра...

Image

Остани поврзан