• вторник, 18 јуни 2024
Саутгејт ги доби сите свои први натпревари со Англија на големите турнири

Саутгејт ги доби сите свои први натпревари со Англија на големите турнири

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Селекцијата на Англија ја синоќа победи Србија (1:0) во натпревар...

Нагелсман пишува историја како најмлад селектор на европските првенства

Нагелсман пишува историја како најмлад селектор на европските првенства

Берлин, 14 уни 2024 (МИА) - Селекторот на германската репрезентација Јулијан Нагелсман ќе влезе во и...

Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Баку, 13 јуни 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Азербејџан официјално соопшти денеска 69-го...

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

ЕВРО2024: Европската титула ја освојуваа 16 селектори

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Низ историјата на европските фудбалски првенства, вкупно 16 селекто...

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Саутгејт најплатен селектор на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Предводникот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт...

Фуенте останува шпански селектор до 2026

Фуенте останува шпански селектор до 2026

  Мадрид, 5 јуни 2024 (МИА) – Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) соопшти дека го про...

Флик официјално нов тренер на Барселона

Флик официјално нов тренер на Барселона

  Барселона, 29 мај 2024 (МИА) – Поранешниот германски фудбалски селектор Ханси Флик е...

Стојковиќ останува селектор на Србија до 2026

Стојковиќ останува селектор на Србија до 2026

Белград, 23 мај 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Србија (ФСС) го продолжи денеска договоро...

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Лондон, 23 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Вест Хем Јунајтед објави денеска дека...

Селекторот на Албанија, Силвињо доби албански пасош

Селекторот на Албанија, Силвињо доби албански пасош

Тирана, 22 мај 2024 (МИА) - Селекторот на албанската фудбалска репрезентација Силвио Мендез Кампос Ј...

Селими назначен за селектор на фудбалската репрезентацијата до 17 години

Селими назначен за селектор на фудбалската репрезентацијата до 17 години

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 17 години има нов селектор. Ерх...

Скариоло останува на клупата на Шпанија до 2028

Скариоло останува на клупата на Шпанија до 2028

Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот стратег Серхио Скариолo го продолжи договорот со шпанск...

Почина поранешниот аргентински селектор Меноти

Почина поранешниот аргентински селектор Меноти

Буенос Аирес, 6 мај 2024 (МИА) – Во 86. година од живот почина Цезар Луис Меноти, поранешен арге...

Биелса во репрезентацијата на Уругвај повика играч од аматерската лига

Биелса во репрезентацијата на Уругвај повика играч од аматерската лига

Монтевидео, 6 мај 2024 (МИА) - Селекторот на репрезентацијата на Уругвај, Марсело Биелса во репрезен...

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

  Скопје, 26 април 20204 (МИА) – Вкупно 36 ракометари, од кои петмина интернационалци,...

Image

Остани поврзан