• вторник, 16 јули 2024
Бројни повици за оставка на шефицата на американската Тајна служба поради безбедносен пропуст

Бројни повици за оставка на шефицата на американската Тајна служба поради безбедносен пропуст

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Шефицата на американската Тајна служба Кимберли Читл доби бројни пов...

Американската тајна служба ќе учествува во истрагите за пукањето на митингот на Трамп

Американската тајна служба ќе учествува во истрагите за пукањето на митингот на Трамп

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Американската тајна служба денеска соопшти дека ќе учествува во истр...

Трамп: Бог ме спаси

Трамп: Бог ме спаси

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по обидот...

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) – Светските лидери го осудија обидот за атентат врз поранешниот американс...

По обидот за атентат најверојатно ќе се зголеми рејтингот на Трамп

По обидот за атентат најверојатно ќе се зголеми рејтингот на Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Инвестициските аналитичарите истакнуваат дека обидот за атентат врз...

Захарова: САД да направат попис на нивните политики за поттикнување омраза

Захарова: САД да направат попис на нивните политики за поттикнување омраза

Москва, 14 јули 2024 (МИА) – Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захар...

Претседателите на САД кои биле жртви на атентати

Претседателите на САД кои биле жртви на атентати

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) – Врз повеќе американски претседатели и претседателски кандидати, како и...

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп (ДПЛ)

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Светските лидери го осудија обидот за атентат врз поранешниот америк...

ФБИ го идентификува напаѓачот на Трамп (ДПЛ)

ФБИ го идентификува напаѓачот на Трамп (ДПЛ)

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Американското Федерално истражно биро (ФБИ) го откри идентитетот на...

Можни безбедносни пропусти на предизборниот митинг на Трамп во Пенсилванија

Можни безбедносни пропусти на предизборниот митинг на Трамп во Пенсилванија

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Обидот за атентат врз поранешниот американски претседател Доналд Тра...

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп

Светските лидери го осудија обидот за атентат врз Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Светските лидери го осудија обидот за атентат врз поранешниот америк...

ФБИ го идентификува напаѓачот на Трамп

ФБИ го идентификува напаѓачот на Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Американското Федерално истражно биро (ФБИ) го откри идентитетот на...

Обид за атентат врз поранешниот американски претседател, Трамп

Обид за атентат врз поранешниот американски претседател, Трамп

Вашингтон, 14 јули 2024 (МИА) – Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп околу пет минути откако...

Што е Проект 2025? Што треба да знаете за конзервативниот план за втора администрација на Трамп

Што е Проект 2025? Што треба да знаете за конзервативниот план за втора администрација на Трамп

12 јули 2024 Си-Би-Ес њуз Гласачите во последните недели почнаа...

Орбан се сретна со Трамп во рамки на самопрогласената „мировна мисија“

Орбан се сретна со Трамп во рамки на самопрогласената „мировна мисија“

Вашингтон, 12 јули 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна со поранешниот американски...

Image

Остани поврзан