• сабота, 25 мај 2024
Нема договор меѓу Белград и Приштина за користење на динарот, нова рунда преговори на 13 мај

Нема договор меѓу Белград и Приштина за користење на динарот, нова рунда преговори на 13 мај

Белград, 25 април 2024 (МИА) - По речиси шест часа разговори, и денеска нема договор меѓу делегациит...

Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Во Каиро почнаа нови преговори за прекин на огнот во Газа

Каиро, 3 март 2024 (МИА) – Во главниот град на Египет денеска почнаа новите преговори што имаат за ц...

Image

Остани поврзан