• среда, 19 јуни 2024
Амирабдолахиан: Израелските дронови не предизвикаа штета или жртви во Исфахан

Амирабдолахиан: Израелските дронови не предизвикаа штета или жртви во Исфахан

Техеран, 19 април 2024 (МИА) – Шефот на иранската дипломатија, Хосеин Амирабдолахиан, изјави дека бе...

Силен земјотрес го погоди Тајван

Силен земјотрес го погоди Тајван

Тајпеј, 8 април 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди Т...

Image

Остани поврзан