• среда, 19 јуни 2024
Кризен состанок НАТО-Зеленски: Сојузниците од Алијансата ќе испратат во Украина повеќе ПВО системи

Кризен состанок НАТО-Зеленски: Сојузниците од Алијансата ќе испратат во Украина повеќе ПВО системи

  Брисел, 19 април 2024 (МИА) - Сојузниците од НАТО ќе и дадат на Украина повеќе системи за противвоздуш...

Кулеба од Блинкен побара САД да испратат во Украина ракети со долг досег АТАКМС

Кулеба од Блинкен побара САД да испратат во Украина ракети со долг досег АТАКМС

Киев, 7 август 2023 (МИА) – Шефот на украинската дипломатија,  Дмитро Кулеба, денеска за време...

Image

Остани поврзан