• вторник, 28 мај 2024
Формула 1: Леклер конечно победи во Монте Карло

Формула 1: Леклер конечно победи во Монте Карло

  Монте Карло, 26 мај 2024 година (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер победи на дене...

ГН на Монако: Пол – позицијата за Леклер

ГН на Монако: Пол – позицијата за Леклер

  Монте Карло, 25 мај 2024 (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер, ја освои пол-позициј...

Верстапен: Нема да ни биде лесно во Монако

Верстапен: Нема да ни биде лесно во Монако

Монако, 24 мај 2024 (МИА) - Трикратниот светски шампион Макс Верстапен пред почетокот на тркачкиот в...

Германски медиум плати отштета од 200.000 евра за лажно интервју со Шумахер

Германски медиум плати отштета од 200.000 евра за лажно интервју со Шумахер

Минхен, 23 мај 2024 (МИА) – Семејството на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шу...

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Хамилтон кажа кој би сакал да го замени во Мерцедес

Бракли, 17 мај 2024 (МИА) - Позицијата во Мерцедес што Луис Хамилтон ќе ја ослободи на крајот од сез...

Норис: Мекларен ќе биде подготвен да се бори за титула идната сезона

Норис: Мекларен ќе биде подготвен да се бори за титула идната сезона

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – Формула 1 тимот Мекларен ќе може да атакува на титулата сл...

Волс: Разговараме со Њуи, сакаме тој да се врати во Вилијамс

Волс: Разговараме со Њуи, сакаме тој да се врати во Вилијамс

Гроув, 4 мај 2024 (МИА) - Првиот човек на тимот на Вилијамс во Формула 1 шампионатот, Џејмс Волс, за...

Верстапен со пол-позиција за спринтот во Мајами

Верстапен со пол-позиција за спринтот во Мајами

Мајами, 4 мај 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја освои пол-позицијата за спринт трк...

Верстапен: И за 250 милиони нема да го напуштам Ред Бул

Верстапен: И за 250 милиони нема да го напуштам Ред Бул

Милтон Кинс, 3 мај 2024 (МИА) - Светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен изјави дека ниту 250...

Ауди ќе го чека Карлос Саинц

Ауди ќе го чека Карлос Саинц

Хинвил, 24 април 2024 (МИА) - Ауди дефинитивно сака да го привлече Карлос Саинц и да го објави тоа ш...

Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1

Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1

  Банкок, 23 април 2024 (МИА) – Тајланд сака да биде домаќин на трка во Формула 1, изја...

Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

  Лондон, 23 април 2024 (МИА) – Возачот на Мекларен, Ландо Норис, изјави денеска дека н...

Норис ги победи Хамилтон и Алонсо и ќе стартува прв во кинескиот спринт

Норис ги победи Хамилтон и Алонсо и ќе стартува прв во кинескиот спринт

Шангај, 19 април 2024 (МИА) - Ландо Норис победи во квалификациите и првиот спринт во сезоната во ки...

Строл над сите во единствениот тренинг во Кина

Строл над сите во единствениот тренинг во Кина

Шангај, 19 април 2024 (МИА) - Ленс Строл се најде на врвот на табелата на крајот на единствениот сло...

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Хамилтон: Планирам да возам и во 40-тите години

Бракли, 18 април 2024 (МИА) - Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон откри дека сè уште нема на...

Image

Остани поврзан