• недела, 14 јули 2024
Пораз на Ѓорческа во финалето на фјучрсот во Рим

Пораз на Ѓорческа во финалето на фјучрсот во Рим

Рим, 14 јули 2024 (МИА) - Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го загуби финалниот меч на ИТФ фјучрс...

Алкараз за финалето на Вимблдон 2024: Се трудам да не размислувам за одбрана на титулата

Алкараз за финалето на Вимблдон 2024: Се трудам да не размислувам за одбрана на титулата

Лондон, 13 јули 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз објасни со какви размислувања доаѓа во...

Ѓорческа финалистка на фјучрсот во Рим

Ѓорческа финалистка на фјучрсот во Рим

Рим, 13 јули 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа попладнево во полуфиналето н...

Десетто Вимблдон финале за Ѓоковиќ

Десетто Вимблдон финале за Ѓоковиќ

  Лондон, 12 јули 2024 (МИА) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето...

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија ќе се сретне со Шпанија во финале...

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) – Британскиот крал Чарлс ѝ честиташе на англиската фудбалска репрезен...

Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Берлин, 11 јули 2024 (МИА) - Французинот Франсоа Летексие е назначен за главен судија на финалниот н...

Колумбија го победи Уругвај и се пласираше во финалето на Копа Америка

Колумбија го победи Уругвај и се пласираше во финалето на Копа Америка

Шарлот, 11 јули 2024 (МИА) – Репрезентацијата на Колумбија ноќеска во Шарлот (САД) ја совлада селекц...

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Англија е вториот финалист на Европското фудбалско прв...

Дешам останува селектор на Франција

Дешам останува селектор на Франција

  Париз, 10. јули 2024 (МИА) – Селекторот на француската фудбалска репрезентација, Диди...

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

Аргентина ја победи Канада и се пласираше во финалето на Копа Америка

Ист Радерфорд,10 јули 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Аргентина ноќеска ја победи селекцијата на Ка...

Шпанија прв финалист на Евро 2024

Шпанија прв финалист на Евро 2024

Минхен, 9 јули 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Шпанија вечерва во Минхен ја победи Франција со 2:1...

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарката на Вардар, Јана Пислевска е прогласена за најкорисен играч...

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

  Далас, 15 јуни 2024 (МИА) – Кошаркарите на Далас се изборија за петти натпревар од фи...

Алкараз: Сакам финале со Синер на „Вимблдон“

Алкараз: Сакам финале со Синер на „Вимблдон“

Лондон, 14 јуни 2024 (МИА) - Карлос Алкараз за прв пат во кариерата го освои Ролан Гарос. Сепак, одл...

Image

Остани поврзан