• понеделник, 20 мај 2024
Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо разговараше со промоторот Френк...

Фоден: Горд сум на наградата фудбалер на сезоната во Премиер лигата

Фоден: Горд сум на наградата фудбалер на сезоната во Премиер лигата

Манчестер, 18 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Фил Фоден ги искажа впе...

Фоден прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата

Фоден прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата

Лондон, 18 мај 2024 (МИА) - Крилниот напаѓач на Манчестер сити, Фил Фоден е прогласен за најдобар иг...

Саутемптон противник на Лидс во финалето на плејофот за пласман во Премиер лигата

Саутемптон противник на Лидс во финалето на плејофот за пласман во Премиер лигата

Саутемптон, 18 мај 2024 (МИА) - Саутемптон синоќа го победи Вест Бромвич во реванш полуфиналниот нат...

Кол Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Кол Палмер најдобар млад играч во Премиер лигата

Лондон, 17 мај 2024 (МИА) - Кол Палмер ја доби наградата за најдобар млад играч во Премиер лигата.

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Манчестер, 17 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола очекува многу тежок натпре...

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити синоќа на гостински терен го совлада Тотенхем со 2:0 во о...

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Шпанецот Ираола останува тренер на Борнмут

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) – Премиерлигашот Борнмут објави денеска дека го продолжи договорот со...

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Арсенал го совлада Манчестер јунајтед и се врати на првото место во Премиер лигата

Манчестер, 12 мај 2024 (МИА) - Арсенал го победи Манчестер јунајтед со 1:0 на гостински терен во ден...

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Лондон, 11 мај 2024 (МИА) - Тотенхем на домашен терен попладнево го совлада Барнли со 2:1 во натпрев...

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

Премиер лигата објави осум кандидати за „играч на годината“

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – По двајца фудбалери од Манчестер сити и Арсенал, и по еден...

Медиуми: Играчите го бојкотираат Тен Хаг

Медиуми: Играчите го бојкотираат Тен Хаг

  Лондон, 9 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, се соочува с...

Одбиена жалбата на Нотингем Форест за одземените бодови

Одбиена жалбата на Нотингем Форест за одземените бодови

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Нотингем Форест не успеа во својата жа...

Манчестер јунајтед ја игра најлошата премиерлигашка сезона

Манчестер јунајтед ја игра најлошата премиерлигашка сезона

Манчестер, 7 мај 2024 (МИА) – Англискиот гигант Манчестер јунајтед веќе со години е сенка на клу...

Тен Хаг по дебаклот со Кристал Палас: Ова е заслужен пораз

Тен Хаг по дебаклот со Кристал Палас: Ова е заслужен пораз

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг се осврна на синоќешниот вис...

Image

Остани поврзан