• среда, 17 јули 2024
Одбојкарите на Струмица за противник во ЛШ го добија Олимпиjакос Пиреус

Одбојкарите на Струмица за противник во ЛШ го добија Олимпиjакос Пиреус

Струмица, 17 јули 2024 (МИА) - Македонскиот одбојкарски шампион, екипата на Струмица, за противник в...

Јоветиќ: Олимпијакос имаше одлична година и го заслужи овој трофеј

Јоветиќ: Олимпијакос имаше одлична година и го заслужи овој трофеј

Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Олимпијакос Стеван Јоветиќ ја коментираше победата над Фиор...

До раните утрински часови навивачите на Олимпијакос го славеа триумфот во Конференциската лига

До раните утрински часови навивачите на Олимпијакос го славеа триумфот во Конференциската лига

Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Сонот стана реалност за грчкиот фудбалски тим Олимпијакос, но и за навива...

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

Олимпијакос ја освои Лигата на конференции, прв европски трофеј за грчкиот тим

  Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија титулата во третото...

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина, 29 мај 2024 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, според портпаролката на грчката полиција...

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Утрешното финале на УЕФА Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиоренти...

Жестока пресметка меѓу навивачи на Олимпијакос и Панатинаикос во Берлин

Жестока пресметка меѓу навивачи на Олимпијакос и Панатинаикос во Берлин

  Берлин, 26 мај 2024 (МИА) – Најмалку 12 лица се повредени во жестоката пресметка меѓу...

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

  Берлин, 25 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид повторно е финалист во кошаркарската Евролига...

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

  Леверкузен, 10 мај 2024 (МИА) – Баер Леверкузен ја продолжи својата неверојатна сериј...

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

  Барселона, 9 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на грчки Олимпијакос се пласираа на фајнлфо...

Емери: Разочарани сме, ќе се обидеме да ги исправиме работите во реваншот

Емери: Разочарани сме, ќе се обидеме да ги исправиме работите во реваншот

Бирмингем, 3 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Астон Вила, Унаи Емери, беше доста разочаран од поразот од Олимпијакос со...

Олимпијакос ја освои младинската ЛШ, историски трофеј за грчкиот фудбал

Олимпијакос ја освои младинската ЛШ, историски трофеј за грчкиот фудбал

  Нион, 23 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Олимпијакос ја освоија младинската Лига на...

Олимпијакос: Навивачи дојдени од завојувана земја можат да присуствуваат на натпревар, а на нашите им е забрането

Олимпијакос: Навивачи дојдени од завојувана земја можат да присуствуваат на натпревар, а на нашите им е забрането

Атина, 14 декември 2023 (МИА) – Грчкиот фудбалски прволигаш Олимпијакос реагира на одлуката на власт...

Петрушев потпиша за Олимпијакос

Петрушев потпиша за Олимпијакос

Атина, 28 ноември 2023 (МИА) – Гркиот кошаркарски великан Олимпијакос го објави трансферот на Филип...

Олимпијакос го повлече бројот 7 на Спанулис

Олимпијакос го повлече бројот 7 на Спанулис

Атина, 18 септември 2023 (МИА) – Грчкиот кошаркарски великан Олимпијакос одржа емотивна церемонија п...

Image

Остани поврзан