• недела, 14 јули 2024
Македонските ракометари ремизираа со Австрија, ќе играат за пласман од 9-16. место на ЕП У20

Македонските ракометари ремизираа со Австрија, ќе играат за пласман од 9-16. место на ЕП У20

Целје, 13 јули 2024 (МИА) – Македонската репрезентација попладнево одигра нерешено 20:20 со Австрија...

УЕФА ја пофали организацијата на Европското првенство во Германија

УЕФА ја пофали организацијата на Европското првенство во Германија

Нион, 12 јули 2024 (МИА) - Централата на европскиот фудбал (УЕФА) даде позитивна оценка за Евро 2024...

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Македонските ракометари убедливи против Црна Гора

Целје, 10 јули 2024 (МИА) - Македонската репрезентација до 20 години со победа го започна настапот н...

Пикфорд меѓу најдобрите голмани на европските првенства

Пикфорд меѓу најдобрите голмани на европските првенства

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Англискиот голман Џордан Пикфорд е меѓу двајцата најдобри голмани во одн...

Автоголот на Мулдур десетти на ЕВРО2024

Автоголот на Мулдур десетти на ЕВРО2024

  Берлин, 7 јули 2024 (МИА) – Автоголот на турскиот дефанзивец Мерт Мулдур што ѝ донесе...

ЕВРО2024: Холандија со пресврт во полуфинале

ЕВРО2024: Холандија со пресврт во полуфинале

  Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Холандија е последниот полуфиналист на Европското фудбалс...

Македонските кошаркарски јуниори минимално поразени од Црна Гора

Македонските кошаркарски јуниори минимално поразени од Црна Гора

  Скопје, 6 јули 2024 (МИА) – Македонската машка кошаркарска репрезентација до 18 годин...

Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Португалецот Сантош на клупата на Азербејџан

Баку, 13 јуни 2024 (МИА) – Фудбалската федерација на Азербејџан официјално соопшти денеска 69-го...

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо е најдобар стрелец во истор...

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

У19: Македонските фудбалерки ги дознаа противниците во квалификациите за ЕП

  Нион, 7 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години ќ...

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Белингем ќе се оперира по Европското, може да го пропушти почетокот на новата сезона

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Џуд Белингем беше одличен во својата прва сезона во Реал Мадрид, откако...

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Англичаните стравуваат пред Европското: Хари Кејн е повреден

Минхен, 17 мај 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија, како и обично, со големи надежи з...

Романо: Хумелс нема да игра на ЕП

Романо: Хумелс нема да игра на ЕП

Дортмунд, 14 мај 2024 (МИА) – Одбранбениот фудбалер на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, нема да биде...

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Ернандез ја заврши сезоната и го пропушта Европското првенство

Париз, 2 мај 2024 (МИА) - Песимистичките најави од Париз за жал се остварија - повредата на Лукас Ер...

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

  Нион, 23 април 2024 (МИА) – УЕФА денеска ги одреди судиите за претстојното Европското...

Image

Остани поврзан