• недела, 26 мај 2024
Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

  Берлин, 25 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид повторно е финалист во кошаркарската Евролига...

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Берлин, 24 мај 2024 (МИА) - Дуелот во полуфиналето на кошаркарската Евролига меѓу Панатинаикос и Фенербахче им припад...

Евролигата ја избра најдобрата петорка

Евролигата ја избра најдобрата петорка

  Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Евролигата денеска ја објави најдобрата петорка за сезона...

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

  Барселона, 9 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на грчки Олимпијакос се пласираа на фајнлфо...

Панатинаикос му се приклучи на Реал на кошаркарскиот фајналфор

Панатинаикос му се приклучи на Реал на кошаркарскиот фајналфор

  Атина, 8 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на Панатинаикос изборија настап на фајналфор ту...

Панатинаикос поднесе две жалби по поразот од Макаби во третиот натпревар од плејофот во Евролигата

Панатинаикос поднесе две жалби по поразот од Макаби во третиот натпревар од плејофот во Евролигата

Белград, 1 мај 2024 (МИА) - Панатинаикос по поразот од Макаби (83:85) синоќа во третиот натпревар од...

Обрадовиќ: Ова е мој клуб, мој град, на ниту едно друго место не е како во Партизан

Обрадовиќ: Ова е мој клуб, мој град, на ниту едно друго место не е како во Партизан

  Белград, 27.04.2024 (МИА) – Тренерот на кошаркарките на белградски Партизан, Жељко Об...

Медиуми: Обрадовиќ потпиша нов договор со Партизан

Медиуми: Обрадовиќ потпиша нов договор со Партизан

  Белград, 27 април 2024 (МИА) – Легендарниот српски кошаркарски тренер Жељко Обрадовиќ...

Неизвесно одигрувањето на плејин натпреварот во Евролигата меѓу Макаби и Басконија

Неизвесно одигрувањето на плејин натпреварот во Евролигата меѓу Макаби и Басконија

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во пресрет на плејин натпреварот со Басконија во кошаркарската Еврол...

Историски успех: Париз во Евролигата!

Историски успех: Париз во Евролигата!

Париз, 12 април 2024 (МИА) - Кошаркарите на Париз ја добија финалната серија од Еврокупот против еки...

Хезоња и Брајант играчи на колото во Евролигата

Хезоња и Брајант играчи на колото во Евролигата

  Минхен, 23 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Реал Мадрид, Марио Хезоња и членот на Ефес...

Бодирога доби нов четиригодишен мандат како претседател на Евролигата

Бодирога доби нов четиригодишен мандат како претседател на Евролигата

Барселона, 13 март 2024 (МИА) - Прославениот српски кошаркар Дејан Бодирога денеска доби нов четириг...

Мајк Џејмс најдобар стрелец во историјата на Евролигата

Мајк Џејмс најдобар стрелец во историјата на Евролигата

  Монако, 7 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Монако, Мајк Џејмс, од вечерва е најдобар с...

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Панатинаикос, Матијас Лесор, е прогласен де...

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

Обрадовиќ: Или ќе останам во Партизан или ќе престанам да работам

  Белград, 1 март 2024 (МИА) – Тренерот на кошаркарите на Партизан, Жељко Обрадовиќ, на...

Image

Остани поврзан