• недела, 14 јули 2024
Јакин уште две години на клупата на Швајцарија

Јакин уште две години на клупата на Швајцарија

  Цирих, 12 јули 2024 (МИА) – Селекторот на швајцарската фудбалска репрезентација Мурат...

Медиуми: Стојковиќ останува српски селектор

Медиуми: Стојковиќ останува српски селектор

Белград, 11. јули 2024 (МИА) – Селекторот на фудбалската репрезентација на Србија, Драган Стојко...

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Кралот Чарлс им честиташе на англиските фудбалери: Мислете на крвниот притисок на нацијата

Лондон, 11 јули 2024 (МИА) – Британскиот крал Чарлс ѝ честиташе на англиската фудбалска репрезен...

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Англија е вториот финалист на Европското фудбалско прв...

ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

ЕВРО2024: Петмина повредени во пресметка меѓу англиски и холандски навивачи

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Пет лица се повредени во тепачка меѓу навивачи на англ...

Спинацола официјално во Наполи

Спинацола официјално во Наполи

Неапол, 10 јули 2024 (МИА) – Калчолигашот Наполи денеска официјално го објави трансферот на итал...

Дембеле: Ако не ви се допаѓа како играме, тоа а ваш проблем

Дембеле: Ако не ви се допаѓа како играме, тоа а ваш проблем

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Француската фудбалска репрезентација по четврти пат се пласираше во п...

Автоголот на Мулдур десетти на ЕВРО2024

Автоголот на Мулдур десетти на ЕВРО2024

  Берлин, 7 јули 2024 (МИА) – Автоголот на турскиот дефанзивец Мерт Мулдур што ѝ донесе...

Ван Дајк: Направивме исчекор кон целта

Ван Дајк: Направивме исчекор кон целта

  Берлин, 7 јули 2024 (МИА) – Капитенот на холандската фудбалска репрезентација Вирџил...

Монтела: Турција ги освои срцата на љубителите на фудбалот

Монтела: Турција ги освои срцата на љубителите на фудбалот

  Берлин, 7 јули 2024 (МИА) – Турција го напушти ЕВРО 2024, no го исполни турнирот со с...

ЕВРО2024: Холандија со пресврт во полуфинале

ЕВРО2024: Холандија со пресврт во полуфинале

  Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Холандија е последниот полуфиналист на Европското фудбалс...

ЕВРО2024: Англија трет полуфиналист

ЕВРО2024: Англија трет полуфиналист

  Дизелдорф, 6 јули 2024 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Англија се пласираше во...

По Крос, и Милер најави повлекување од германската репрезентација

По Крос, и Милер најави повлекување од германската репрезентација

Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Четвртфиналниот натпревар во кој Германија во петокот загуби од Шпан...

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

  Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Полуфиналните пресметки на Европското фудбалско првенство...

Белингем избегна суспензија, казнет само парично

Белингем избегна суспензија, казнет само парично

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски репрезентативец Џуд Белингем избегна с...

Image

Остани поврзан