• четврток, 30 мај 2024
Португалецот Пинто најново засилување на РК Вардар

Португалецот Пинто најново засилување на РК Вардар

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) - Повремениот репрезентативец на Португалија, Мигуел Пинто (25) е нов член...

Репрезентативец на Украина го засилува Вардар

Репрезентативец на Украина го засилува Вардар

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Левиот бек Дмитро Горига (26) следната сезона ќе настапува за Вардар. Ра...

ПМФЛ: Вардар го зачува прволигашкиот статус

ПМФЛ: Вардар го зачува прволигашкиот статус

Струмица, 26 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Вардар и следната сезона ќе играат во Првата македо...

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Гевгелија, 22 мај 2024 (МИА) – Македонскиот јуниорски репрезентативец Марко Лукановски е МВП на фина...

Тело на машко лице извадено од водите на Вардар на подрачјето на Центар во Скопје

Тело на машко лице извадено од водите на Вардар на подрачјето на Центар во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Тело на машко лице синоќа било извадено од водите на Вардар во Скопје ка...

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид се пласираа во финалето на Купот на Македонија,...

Градскиот мешан хор „Вардар“ освои златен медал на Меѓународниот хорски фестивал „Мајски музички свечености“ во Бијељина

Градскиот мешан хор „Вардар“ освои златен медал на Меѓународниот хорски фестивал „Мајски музички свечености“ во Бијељина

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Градскиот мешан хор „Вардар“ од Скопје се закити со златен медал на 23-т...

Георгиевски потпиша нов договор со Вардар

Георгиевски потпиша нов договор со Вардар

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Македонскиот ракометар Гоце Георгиевски постигна договор со Вардар за про...

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

Велес, 2 мај 2024 (МИА) -  Во реката Вардар во близина на место викано „Јаниташ“ во Велес, поли...

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

ПМФЛ: Неочекуван пораз на Струга

  Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Бранителот на титулата и актуелен лидер Струга загуби н...

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Воска поуспешна од Вардар за голем исчекор кон опстанок во Првата лига

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во дербито на долниот дел на табелата на Првата македонска фудбалска л...

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

АДИССДП: ФК Вардар има огромен долг и затоа не му е дозволено да игра на „Тодор Проески“

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен...

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

ПМФЛ: Работнички поуспешен од Вардар во градското дерби, Струга само до бод против Брегалница

Скопје, 14 април 2024 (МИА) – Работнички го совлада Вардар, Струга одигра нерешено со Брегалница, до...

РК Вардар од следната сезона ќе носи опрема на Кемпа

РК Вардар од следната сезона ќе носи опрема на Кемпа

Скопје, 9 април 2024 (МИА) – Двократниот европски шампион Вардар и германската компанија за спортска...

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

ПМФЛ: Вардар подобар од Струга, ја забележа 500-тата победа во првата лига

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Вардар минимално со 1:0 славеше над шампионот Струга в...

Image

Остани поврзан