• четврток, 21 септември 2023

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Пет работници погинаа во фабрика за експлозиви во Анкара

Анкара, 10 јуни 2023 (МИА) - Пет работници загинаа во експлозија во фабрика за ракети и експлозиви во предградието на Анкара, соопшти турското Министерство за одбрана.

До експлозијата дошло рано утринава во областа Елмадаг, на периферијата на Анкара.

Причината за експлозијата се уште не е позната. сд/

фото: Анадолија

 

Остани поврзан