• петок, 24 мај 2024

Ограбена менувачница во Чаир, крадците го одзеле сефот со пари

Ограбена менувачница во Чаир, крадците го одзеле сефот со пари

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Неколку лица со употреба на сила и погоден предмет вчера влегле во менувачница на подрачје на Чаир и одзеле сеф со пари, по што заминале со патничко возило „фолксваген џета“ без регистарски ознаки.

Како што соопшти МВР, кражбата вчера во СВР Скопје во 10:15 часот ја пријавил сопственикот на менувачницата, М.Д.(42) од Скопје, а се случила околу 04.20 часот. 

По преземени мерки и активности, возилото било пронајдено на паркинг простор на подрачје на Чаир.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. вг/дма/

Фото: МИА Архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан